top of page

​

Akárcsak egy kisbaba érkezése, a kiskutya családba fogadása is némi felkészülést igényel. ElsÅ‘sorban a kiskutya bizonságáról kell gondoskodnunk, de be kell szereznünk néhány alapvetÅ‘ „kelléket” és mindennapi használati tárgyat is.

Hogyan készüljünk fel egy labrador kiskutya fogadására?

labrador kiskutya kezdő csomag

Próbáljuk meg a lakást vagy a kertet, udvart átvizsgálni a kiskutya szemével. Ne feledjük, a kiskutya ebben a korban nagyon élénk explorációs tevékenységet folytat és meg akarja ismerni a környezetét a lehetÅ‘ legnagyobb részletességgel. Ebbe a megismerési folyamatba beletartozik a rágás is, ezért vigyáznunk kell minden olyan tereptárgyra és kiskutya számára veszélyes helyzetre, ami kárt okozhat a kiskutyának vagy a javainknak.

fekete labrador kiskutya

Egy olyan környezetet kell biztosítani, ahol nincsenek éles, szúró tárgyak, elektromos kábelek, tisztítószerek és általában semmi olyan tárgy, amit nem szeretnénk viszontlátni a kiskutya fogai között.

LehetÅ‘vé kell tenni számára, hogy a nap bármely szakában

visszavonuljon pihenni egy megfelelÅ‘ hÅ‘mérsékeltű, megfelelÅ‘en árnyékolt, csendes helyre. A környezet kialakításakor figyelembe kell vennünk a kutyus mozgásigényét és azt is, hogy a mindennapok során megfelelÅ‘ számban érjék különbözÅ‘ ingerek az új családtagot.

 

A kerítés átvizsgálása egy fontos feladat, hiszen az új otthon „megtanulásakor” a kiskutya megpróbálja keresni a határokat és ha azok bizonytalanok, minden további nélkül átlép rajtuk.

 

A hazaérkezést követÅ‘ kezdeti idÅ‘szakban meg kell akadályoznunk azt, hogy a kutyus lépcsÅ‘zzön, ugyanis 3-4 hónapos korig nincs megfelelÅ‘ mélység-észlelésük és ezért akár végzetes is lehet egy lépcsÅ‘rÅ‘l, teraszról, emeletrÅ‘l történÅ‘ leesés. A korai lépcsÅ‘zés az izületeknek is ártalmas lehet.

labrador és cicák

Ha van már cicánk, akkor úgy kell kialakítani a környeztet, hogy a kutyus ne férjen hozzá a macska ételéhez és alomtálcájához. Biztosítani kell a cicának egy megfelelÅ‘ „menekülÅ‘utat”, hogy biztonságban érezhesse magát.

​

Ha van már bármilyen más négylábú családtagunk, akkor javasolt a régi családtagot 1-2 napig elkülöníteni, hogy az új jövevény nyugodt körülmények között megismerhesse az új otthonát. Az összeszoktatás mindig fokozatosan és felügyelet mellett történjen. Nem árt ellenÅ‘riznünk régi házikedvencünk oltásait és féreghajtásait is, hogy azok napirenden vannak-e.

A kiskutyának elsÅ‘ körben mindenképpen szüksége van az alábbiakra:

-kényelmes fekhelyre,

-etetÅ‘ és itató edényre,

-jó minÅ‘ségű ételre,

-kornak megfelelÅ‘ játékokra,

-pórázra, nyakörvre vagy hámra,

-a szÅ‘rzet gondozásához adekvált fésükre és kefékre.

 

MielÅ‘tt bevásárolnánk a fentiekbÅ‘l bármit, érdeklÅ‘djünk a tenyésztÅ‘nél, hogy mit kapunk a kezdÅ‘ babacsomagban, illetve kérjük a segítségét a többi kiegészítÅ‘ kiválasztásánál

bottom of page